انزال زودرس چیست و درمان انزال زودرس

زود انزالی را می توان از مشکلات جنسی دانست که باعث نداشتن کنترل بر انزال می شود این اتفاق زمانی رخ می دهد که مرد موقع رابطه ، پیش از به ارگاسم رسیدن زن  دچار انزال می شود .

 عملا از نظر روانی و جسمی این رابطه برای مرد تمام شده است در حالی که زن هنوز به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نرسیده است، ادامه این روند باعث می شود که مرد دچار عدم اعتماد به نفس شده و نهایتا یک ناهنجاری روانی به وجود آید و در طرف مقابل زن به دلیل ارضا نشدن و نرسیدن به نقطه اوج لذت ، در طول زمان دچار سرد مزاجی شده و کمتر تمایل به برقراری رابطه جنسی داشته باشد. اولین قدم جهت درمان این موضوع آرامش روانی و فکری طرفین در مواجهه با این موضوع است.

انزال از نظر زمانی:مدت زمان انزال در یک رابطه نکته قابل توجهی نیست بلکه کیفیت این رابطه مهم است هرچند که مردان تمایل دارند این مدت بیشتر باشد چرا که باعث افزایش اعتماد به نفس مردان می شود اما از نظر علمی این مدت با توجه به سن و قدرت جسمی مرد باید  بین 5 تا 10 دقیقه باشد.

درمان زود انزالی:


بهترین نوع ارضا شدن ،ارگاسم طرفین به طور همزمان است اما اگر مرد به هر دلیلی بی توجه به معاشقه قبل از رابطه باشد زودتر از شریک جنسی اش ارضا می شود و این موضوع می تواند بحث انزال زودرس را تشدید کند.حفظ آرامش و عدم شتاب زدگی در رابطه می تواند به درمان این کاستی کمک کند . یکی دیگر از عوامل موثر در درمان غیر دارویی می توان به پیش نوازی قبل از رابطه اشاره کرد چراکه سیستم بدنی زنان به طوری است که برای تحریک شدن به زمان بیشتری نیاز دارند شاید حتی تا 30 دقیقه در حالی که مردان زودتر تحریک می شوند ، در نتیجه با آگاهی بیشتر طرفین از این موضوع می توان هم زود انزالی و هم ارگاسم کامل را کنترل کرد و نهایت لذت را از یک رابطه کامل برد.کاهش یا قطع مصرف دخانیات نیز می تواند تاثیر گذار باشد،استفاده از کاندوم در رابطه به دلیل کاهش میزان حساسیت آلت می تواند انزال را به تاخیر بیاندازد، علاوه بر عوامل ذکر شده می توان به یک سری از داروهای شیمیایی جهت کنترل و تحریک پذیری کمتر آلت اشاره کرد که در صورت مصرف حتما باید با مشاوره پزشک انجام شود چرا که مصرف نابجا می تواند مشکلاتی از قبیل حالت تهوع به وجود آورد.

درمان موقت زود انزالی:

استفاده از ژل و کرم های بی حس کننده که باعث کاهش حساسیت آلت شود ، پوزیشن های مناسب برای رابطه ، استفاده و خرید کاندوم های تاخیری افزایش تعداد رابطه و منظم می تواند یک روش موقتی برای درمان زود انزالی است.

درمان ورزشی زود انزالی:


عضلات تحتانی و شکمی نقش بسزایی در رابطه جنسی بازی می کنند بنابراین تقویت این عضلات توسط تمرینات ورزشی روزانه می تواند به درمان زود انزالی کمک کند از جمله تمرینات کگل که باعث تقویت عضلات کف لگن می شود.

روشی تجربی درمان زودانزالی:

بر اساس یک سری شواهد تجربی، فشار دادن آلت یا کاهش میزان تمرکز بر رابطه می تواند میزان نعوظ آلت را کم کرده و روند انزال را به تاخیر بیاندازد.

عوامل زود انزالی:

یکی از مهم ترین عوامل زود انزالی می توان به اضطراب اشاره کرد که تاثیر منفی بر انزال و روابط دارد از دیگر عوامل می توان به افسردگی ،اختلالات جنسی، کم خوابی ، عدم شناخت کافی از جنس مخالف اشاره کرد.

برای رفع این مشکلات پیشنهاد می کنیم مطالب بخش سلامت روحی و روانی بلوتوت را مطالعه نمایید

انزال های مختلف:

- انزال زودرس: اگر در حین رابطه مرد قبل از 2 دقیقه ارضا شده و مایع منی از او خارج شود ،دچار زود انزالی است.

- انزال دیررس: اگر چنانچه تحریک به صورت کافی باشد و مدت زمان انزال به بیش از 20 دقیقه برسد، مرد دچار دیر انزالی است.

- انزال خشک: در این مورد مرد در طول رابطه ارضا نشده و مایع منی از او خارج نمی شود یا به زبان ساده تر از رابطه جنسی لذت کافی را نمی برد.

- انزال پسگرد: این نوع مشکل تقریبا یک مشکل شایع است که مرد هنگام ارضا شدن به جای خروج مایع منی از مجرای اداری ،برگشت خرده و وارد مثانه می شود که بعدا توسط ادرار از بدن خارج می شود.

- انزال دردناک: این اختلال زمانی رخ می دهد که مرد هنگام ارگاسم با درد مواجه می شود که یکی از دلایل آن می توان عفونت پروستات باشد.

انواع انزال زودرس:

- اولیه: تعدادی از مردان از همان ابتدا دچار زود انزالی هستند که این افراد از نوع اولیه هستند.

- ثانویه: تعدادی از مردان بعد از چندین سال رابطه دچار انزال زود رس می شوند که دلایل آن می تواند عفونت ،دیابت و یا التهاب باشد.

رژیم غذایی:


یک سری از مواد غذایی به دلیل داشتن عواملی مانند فیبر ، آنزیم های مفید و... می تواند در درمان خانگی زود انزالی کمک کند که به شرح زیر است:

زنجبیل ,آب انار,میگو,جو,اسفناج,عسل

پیشنهاد بلوتوت:

زود انزالی یکی از مشکلات جنسی است اما یک مشکل بدون درمان نیست .یکی از راههای کنترل زود انزالی استفاده از کاندوم های تاخیری  است و کاندوم  تاخیری دو برابر فروشگاه بلوتوت است.کاندوم های تاخیری با مکانیسم خاصی که دارند از انزال زودرس شما جلوگیری می کنند و میزان زمان رابطه را افزایش می دهند.البته می توانید از کاندوم های خاردار تاخیری هم استفاده کنید که علاوه بر تاخیر در انزال حس خوبی به شریک جنسی بدهد و شریک جنسی شما را در رسیدن به ارگاسم کمک کند.تمامی این محصولات را می توانید با تحویل محرمانه درب منزل دریافت نمایید.

ارسال نظر