سکس دهانی یا اورال سکس

همواره ایجاد تنوع در رابطه ی زناشویی موجب تداوم روابط زناشویی و بهبود کیفیت رابطه خواهد شد ، هنگامی که زوجین در روابط جنسی خود تنوع ایجاد می کنند ، نیازهای مختلف شریک خود را مرتفع خواهند ساخت ، بدین ترتیب هر یک از زوجین به جای تنوع طلبی و خیانت در رابطه ، از همسر خود ، رضایت جنسی خواهد شد ، زیرا برخی افراد به دلیل آموزش های غلط تربیتی ، دچار نوعی تنوع طلبی در رابطه ی جنسی هستند که موجب می شود به انحراف جنسی دچار گردند ، از این رو در این مقاله ، سکس دهانی به عنوان یک نوع رابطه ی جنسی برای زوجین خواهان اینگونه روابط مورد بررسی قرار گرفته شده است ، لذا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید . 

تعریف سکس دهانی

سکس دهانی که آن را اورال سکس و ساک زدن نیز می نامند ، نوعی آمیزش جنسی است که فرد به کمک دهان ، دندان ها ، زبان و حلق  شریک جنسی خود را تحریک می کند .

حرارت و گرمای حاصل از لب ها و دهان به طور بسیار موثری سبب تحریک فرد خواهد شد ، به گونه ای که این نوع رابطه از جمله آمیزش های مورد توجه بسیاری از زوجین قرار دارد ، به دلیل ساختار فیزیکی آلت تناسلی مردان ، به طور عمده ، مردان بیش از زنان به داشتن این نوع رابطه علاقه نشان می دهند ، تحریک جنسی مرد از نظر فیزیکی و روانی در سکس دهانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که سبب رساندن مرد به اوج لذت جنسی می گردد .

در اورال سکس یا سکس دهانی ، مرد می تواند این نوع آمیزش را برای زن و یا اینکه زن برای مرد و حتی زن و مرد به طور همزمان برای یکدیگر انجام دهند .

برخی افراد از سکس دهانی به منظور عشق بازی و پیش از دخول بهره می برند .

پیشینه ی سکس دهانی 

شواهد موجود در در بسیاری از متون و حتی نقاشی های باستانی ، نشان می دهد که سکس دهانی پیشینه ای چند هزار ساله دارد و این نوع رابطه ، روش جدیدی برای آمیزش نیست ، به عنوان مثال در یک نقاشی دیواری متعلق به دوران امپراتوری روم ، مردی به تصویر کشیده شده است که توسط یک زن در حال تحریک از طریق آمیزش دهانی است .

علت لذت مردان از سکس دهانی

هنگامی که آلت تناسلی مردی از طریق سکس دهانی تحریک می شود ، عمل مکیدن سبب ایجاد فشار بر آلت مرد شده و این فشار خود سبب تجمع خون در بافت های آلت مرد می گردد که این وضعیت برای مردان بسیار لذت بخش و تحریک کننده ی شدید لذت جنسی خواهد بود که در این میان حرکت ورود و خروج آلت در دهان و فشار گرم لب ها بر آن ، لذت جنسی را افزایش می دهد .

به سکس دهانی که زن برای مرد انجام می دهد ، ساک زدن و به سکس دهانی که مرد برای زن انجام می دهد ، لیس زدن گفته می شود .

علت لذت زنان از سکس دهانی

مکیده شدن لبه های بیرونی آلت تناسلی زن در سکس دهانی موجب تحریک بیشتر و ارگاسم غیردخولی او خواهد شد ، از این رو در زنانی که دچار خشکی واژن هستند ، سکس دهانی پیش از دخول ، سبب سهولت عمل دخول و تحریک موثرتر زن خواهد شد ، لذا برخی زنان به داشتن رابطه ی دهانی تمایل نشان می دهند .

عدم تمایل برخی زنان و مردان به سکس دهانی 

● کثیف و چندش آور بودن سکس دهانی به دلیل یکی بودن آلت تناسلی و دستگاه دفع ادرار

● در شان شخصیت خود ندانستن این نوع رابطه ی دهانی 

● ترس و تصور نادرست از رابطه ی دهانی به دلیل رابطه ی جنسی متجاوزانه که فرد به درمان صحیح و اصولی نیاز خواهد داشت .

● یک طرفه بودن رابطه ی دهانی و خودداری طرف مقابل از انجام آن 

فواید سکس دهانی

● کنترل بیشتر زوجین بر انجام آن

● انزال سریع تر افراد دارای مشکل در انزال

● به اوج رساندن لذت جنسی در همسر

● تاثیر روانی بسیار بالای آن در ایجاد محبت و عشق ورزی میان زوجین 

● ایجاد آمادگی بیشتر در زن قبل از دخول

● برانگیختگی بیشتر و حرارت بخشی به رابطه جنسی

● ایجاد تنوع لذت بخش و موفق در رابطه 

● قابلیت انجام برای هر دو طرف 

● قابلیت اجرا به طور همزمان بر روی مرد و زن 

● نوعی رابطه بدون نیاز به مراقبت از نظر نگرانی احتمال باروری

سکس دهانی و احتمال بارداری

برای زوجینی که اطلاع کافی از سکس دهانی ندارند ، همواره این سئوال وجود دارد که آیا سکس دهانی سبب بارداری می شود ؟ در پاسخ به این سئوال می توان عنوان نمود ؛ از آنجا که در حالت عادی هیچ ارتباطی میان دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی وجود ندارد ، لذا در اثر داشتن این نوع رابطه احتمال باردار شدن زن ، صفر است زیرا در صورت ورد اسپرم مرد به دهان زن ، اسپرم وارد معده شده و در اثر اسید معده و پروتئین روده شکسته می شود و در نهایت نیز ، اسپرم مانند سایر مواد خوراکی ، جذب بدن می گردد .

عوارض سکس دهانی

در صورتی که زوجین از نظر بیماری های مقاربتی مشکلی نداشته باشند و هیچ یک از طرفین آلوده نباشد ، انجام رابطه ی دهانی خود   به خود عوارض و مشکلی ایجاد نخواهد کرد ، اما در صورتی که یکی از طرفین دچار بیماری های مقاربتی و انتقال پذیر باشد ،  احتمال انتقال بیماری هایی نظیر ؛ هرپس ، سیفلیس ، کامیدیا ، پاپیلومای انسانی ، سوزاک ، زونا ، هپاتیت و ایدز (HIV ) در سکس دهانی به راحتی امکان پذیر می باشد که در صورت بروز هر یک از بیماری های اشاره شده ، لازم است که از زوجین از انجام چنین رابطه ای خودداری نموده و در اولین فرصت به پزشک متخصص مراجعه کنند .

تاول تبخالی (1-HSV ) اطراف دهان که به شکل دانه هایی است و (2-HSV ) زخم های تناسلی دو نوع کلی بیماری هرپس می باشد که شایع ترین بیماری انتقال پذیر از طریق سکس دهانی است .

کدام بهتر است ؟سکس دهانی یا سکس واژینال اگر چه سکس واژینال نیز در صورت عدم رعایت نکات ایمنی و بهداشتی ممکن است سبب انتقال بیماری های مقاربتی گردد ، اما به هر حال مشکلات و آسیب های ناشی از آن به مراتب کمتر از سکس دهانی است ، از این رو بهتر است که سکس واژینال را بیشتر مورد توجه قرار داد و در صورت تمایل به سکس دهانی موازین بهداشتی و ایمنی را تا حد ممکن رعایت نمود .

حکم شرعی سکس دهانی 

از نظر شرعی سکس دهانی هنگامی که ترشحات آلت تناسلی مرد و زن توسط شریک جنسی خورده نشود ، اشکال شرعی به آن وارد نیست ، اما با این حال جهت اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد حکم شرعی این رابطه از نظر مراجع تقلید مختلف باید به دستورات مکتوب هر مرجع تقلید ، رجوع نمود تا بتوان به طور کامل از حکم این نوع رابطه آگهی پیدا کرد .

خوردن مایع منی و ترشحات مهبلی از نظر شرع و دین حرام است و از لحاظ پزشکی نیز این امر به دلیل غیربهداشتی بودن آن ، اشتباه است ، زیرا ترشحات آلوده ی دستگاه تناسلی مردان و زنان مشکلات فراوانی را برای دهان ، حلق ، دستگاه گوارش ، روده ها و کلیه ها ایجاد خواهد کرد .

جلوگیری از ورود ترشحات در سکس دهانی

در سکس دهانی شیوه ی خاصی به منظور جلوگیری از ورود ترشحات اندام تناسلی وجود ندارد ، مگر اینکه زوجین از انجام چنین نوع رابطه ای خودداری کنند ، در مواردی که ترشحات زوجین آلوده می باشد ، جدا باید از انجام این نوع رابطه خودداری کرد .

محدودیت سکس دهانی 

برای انجام سکس دهانی از نظر تعداد دفعات قابل انجام و زمان انجام محدودیتی وجود ندارد و زوجین می توانند این نوع رابطه را قبل ، حین و حتی پس از آمیزش واژینال انجام دهند .

عدم تمایل یکی از زوجین به سکس دهانی 

در صورتی که یکی از زوجین به انجام سکس دهانی به هر دلیلی خودداری می کند ، طرف مقابل نباید به هر روشی ، همسر خود را به انجام چنین رابطه ای مجبور سازد ، در صورت تمایل و علاقه به داشتن این نوع رابطه ، باید علت خودداری شریک جنسی از انجام این نوع رابطه ، مورد بررسی قرار گیرد ، در صورتی که بتوان موانع انجام راحت این نوع رابطه را برداشت ، می توان انتظار داشت که شریک جنسی سکس دهانی را برای طرف مقابل خود انجام دهد ، در غیر این صورت با پافشاری بی جا سبب انزجار بیشتر فرد از سکس دهانی نشوید ، به عنوان مثال بسیاری از زنان به دلیل کثیف دانستن و غیربهداشتی بودن این رابطه از انجام آن خودداری می کنند که در این حالت استفاده از کاندوم برای مرد ، این امکان را ایجاد می کند که با خیالی راحت و به صورت کاملا ایمن و بهداشتی به سکس دهانی لذت بخش دست یابند.

تگ ها :

ارسال نظر