بهداشت جنسی در زنان یعنی اینکه به دستگاه تناسلی خود بیشتر توجه کنید و یک سری نکات بهداشتی هر چند ساده را رعایت کنید تا کمتر در معرض عفونت های زنان قرار گیرید.

بهداشت جنسی در زنان

بحث بهداشت جنسی در زنان از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است و از آنجا که زنان بیشتر در معرض عفونت و بیماری های مربوط به واژن قرار می گیرند باید بیشتر ازهر چیز دیگری به سلامت خود توجه کنند بنابراین در این مطلب می خواهیم نکات و روش های برای پیشگیری از عفونت را بیشتر توضیح دهیم تا کسی دچار آن نشود.

·         تا جایی که امکان دارد سعی کنید در زمان ادرار کردن وقتی می خواهید خودتان را بشویید از سمت جلو به عقب خودتان را بشویید چون در اینصورت اگر عفونت و میکروبی هم وجود داشته باشد به سمت جلو انتقال داده نمیشود و در نتیجه شما هم در معرض عفونت قرار نمی گیرید.

·         در طول روز حدالامکان از لباس های نخی استفاده کنید و از پارچه های جنس پلاستیک و الیاف مصنوعی و ... استفاده نکنید تا تهویه هوا به خوبی انجام گیرد و اگر هم از لباس های تنگ و ... استفاده می کنید همیشه آنها را نپوشید و باید بیشتر از لباس های گشاد استفاده کنید تا خودتان نیز راحت تر باشید.

·         لباس زیر را به مدت طولانی نپوشید بلکه هر روز یا دو روز یک بار آنها را عوض کنید و آن ها را با شوینده های غیر معطر بشویید و آن را حتما جلوی نور آفتاب قرار دهید تا میکروب زدایی شود و در زمان خواب و استراحت هم از لباس زیر استفاده نکنید.

·         زمانی هم که می خواهید خودتان را بشویید حتما با یک دستمال نرم و پنبه ای خودتان را خشک کنید چون اگر فضای مهبل مرطوب باشد فضای مناسبی برای رشد باکتری , قارچ و سایر میکروب ها فراهم میشود پس حتما خودتان را تمیز و خشک کنید.

·         در زمان عادت ماهانه حداقل 4 ساعت یکبار و حداکثر 8 ساعت یکبار نوار بهداشتی خود را عوض کنید . متاسفانه بعضی از خانمها که خون پریودی کمتری دارند فکر می کنند که زمانی که پد نوار بهداشتی کثیف شد باید اقدام به تعویض آن بکنند اما این دیدی کاملا اشتباه است و حتی اگر یک قطره خون روی پد هم باشد باید به طور میانگین 6 ساعت یکبار آن را عوض کنید جون واژن عفونت و میکروب روی پد را دوباره به داخل واژن فرو می برد و منجر به عفونت های شدید تری می شود.

·         در زمان استحمام هم زمانی که می خواهید سر خود را بشویید سعی کنید سر خود را رو به جلو خم کنید تا شامپو به داخل مهبل و یا ناحیه تناسلی شما وارد نشود چون بیشتر شامپوها معطر هستند و ورود آنها به دستگاه تناسلی باعث بروز برخی بیماری ها می شود.

·         بعد از رابطه جنسی هم حتما ادرار کنید و بعد از آن از ژل های شستشو مانند استیم ژل و ... استفاده کنید و دستگاه تناسلی خود را با آن بشویید ولی از مصرف زیاد و بی رویه آن خودداری کنید چون باعث خشکی واژن می شود.

در زمان رابطه جنسی هم به برخی نکات بهداشتی توجه کنید مثلا اینکه بهداشت جنسی را حتما رعایت کنید و آقایان آلت تناسلی خود را با آب و صابون تمیز بشویند و خانمها هم همینطور تا بتوانند یک رابطه خوب را تجربه کنند.

خانمها باید در زمان رابطه جنسی به بعضی نکات توجه کافی داشته باشند مثلا اینکه

حتما بعد از رابطه جنسی به دستشویی بروند

دوش را هیچوقت به تعویق نیندازند و حتما یک دوش آب گرم بگیرند تا هم خستگی رابطه از تنشان بیرون برود و هم تمام آلودگی ها را از بدن خود دور می کنند و هم اینکه سرحال تر به استراحت بپردازند.

این نکته را هم فراموش نکنید که بعد از رابطه جنسی خشکی , تمام بدن را فرا می گیرد بنابراین بدن نیاز شدیدی به آب پیدا میکند و از آنجا که سوخت و ساز بدن بالا می رود بدن به خوراکی های انرژی زا و آب نیاز پیدا می کند.

متاسفانه خانم ها بیشتر از آقایان در معرض بیماری و عفونت و ... قرار می گیرند پس حتما به بهداشت جنسی خود توجه کنید و مراقب باشید تا همیشه سالم باشید چون واقعا نیاز به انجام کارهای خیلی پیشرفته و سخت نیست بلکه با رعایت نکاتی ساده مانند توضیحات بالا می توانید سلامت خود را تضمین کنید.


 

نظرات

تاریخ ارسال 2019-06-23 15:18:32 ارسال توسط عباسی ارسال نظر
با سلام آیا می توان همزمان از ژل یا اسپری تاخیری همراه با ژل سفت کننده آلت استفاده کرد؟ و اگر میشود به چه روشی

ارسال نظر