رابطه جنسی در بین زوجین یکی از مسائل مهم و حیاتی زندگی هر زوجی است که با بهتر شدن آن زندگی بهتری را می توانند با هم تجربه کنند و بر استرس های روزمره خود غلبه کنند و پیوند بهتری بین زوجین صورت بگیرد و قطعا یک رابطه جنسی سالم یک زندگی سالم را به دنبال خواهد داشت .

فواید رابطه جنسی و نکاتی برای بهتر شدن آن

رابطه جنسی یکی از مسائل مهم و حیاتی زندگی هر زوجی است که با بهتر شدن آن زندگی بهتر و شادتری را می توانند با هم تجربه کنند و بر استرس های روزمره خود غلبه کنند و پیوند بهتری بین زوجین صورت بگیرد و مطمئن باشید که یک رابطه جنسی سالم یک زندگی سالم را در پی خواهد داشت .همکاران بلوتوت مطلبی راجع به خواص و فواید رابطه جنسی بر زوجین و بر تقویت سیستم ایمنی بدن آنها آماده کرده اند که امیدواریم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.


تعداد مجاز رابطه جنسی در هفته

بسیاری از عزیزان این سوال را پرسیده اند که حد معمول و میزان نرمال یک رابطه جنسی در هفته چه تعداد باید باشد که در جواب آن باید گفت :

 یک تا دوبار در ماه , بسیار کم است.
یک تا چهار بار در هفته , طبیعی است.
گنج تا هفت بار در هفته , زیاد است.
بیش از هفت بار در هفته , پیش فعالی جنسی دارید.

رابطه جنسی یک مسکن است

جالب است بدانید که رابطه جنسی سبب تسکین درد می شود از جمله کمر درد , پا درد , گرفتگی عضلات , سر درد , جلوگیری از انواع سکته های قلبی و بسیاری موارد دیگر که از نظر علم پزشکی ثابت شده است .حس بویایی را افزایش می دهد , سلامت قلب را تقویت می کند , برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها مفید است , درخشندگی موها و تقویت ناخن ها , کاهش استرس و اضطراب ,  کیفیت خواب شما را تنظیم می کند که این خود نیز دارای فواید بسیاری از حمله تقویت سیستم ایمنی بدن , عمر با دوام و طولانی تر , انرژی بهتر و بیشتر در طول شبانه روز و بسیاری موارد ارزشمند دیگر.

زیبایی پوست

رابطه جنسی رابطه مستقیمی با جوان تر شدن و زیباتر شدن پوست صورت دارد چرا که رابطه جنسی سطح اکسیژن بدن را بیشتر و فعال تر می کند و راه ورود مواد مغذی به پوست را باز می کند و محققان به تازگی دریافته اند که افرادی که به طور منظم رابطه جنسی فعالی دارند زیباتر و جوانتر از افرادی هستند که رابطه منظمی ندارند و تقریبا 10 سال جوان تر از سایر افراد هستند.

جلوگیری از سرطان پروستات

شاید این عنوان برایتان سوال باشد که سرطان پروستات چه ارتباطی با رابطه جنسی دارد اما جالب است بدانید که سرطان پروستات در آقایانی که رابطه جنسی منظمی دارند بیار کمتر از دیگران است .

کاهش شدید پوکی استخوان

رابطه جنسی استروژن بدن را تا حد چشمگیری افزایش می دهد که این خود باعث پیشگیری از پوکی استخوان می شود و در آقایان نیز سطح تستوسترون را در بدن افزایش می دهد و این نیز خود باعث جلوگیری از پوکی استخوان می شود.

کمک به تناسب اندام

رابطه جنسی دقیقا مانند ورزش کردن است و سوخت و ساز بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و به همان اندازه در بدن آن فرد کالری می سوزاند که بطور میانگین افرادی که به طور منظم 3 بار در هفته رابطه جنسی برقرار می کنند مقداری معادل دویدن 70 مایل است که در طول هفته  7000 کالری می سوزانید و این خود باعث تناسب اندام و رسیدن به وزن ایده آل است.


اما نکاتی راجع به کیفیت و هرچه بهتر شدن رابطه جنسی

می توانید قبل از رابطه جنسی خود یک موزیک ملایم روشن کنید و فضای اتاق را رمانتیک تر کنید مثلا در اتاق شمع قرار دهید و روی تخت خواب خود گل های پرپر بریزید .
یک ادکلن خوشبو که به سلیقه همسرتان خریده اید را به قسمت هایی از بدن که دوام بیشتری دارند بزنید.
از لباس خواب هایی که به سلیقه همسرتان است و آنها را بیشتر تحریک می کند استفاده کنید و بپوشید و برای رضایت شوهر که رضایت و خشنودی خدا در آن است پول خرج کنید و هر روز لباس های متنوعی بپوشید (نه اینکه هر روز لباس بخرید نه , می توانید از لباس هایی که دارید هر روز یکی از آنها را استفاده کنید).
همسر خود را ماساژ دهید چرا که به تحریک پذیری هر چه بیشتر او کمک می کند.
در جمع خانواده شوهر تعریف و احترامی بیش از حد برای همسر خود قائل شوید .

 

 

 

 

ارسال نظر