پرده بکارت لایه نازکی است که در قسمت خارجی اندام تناسلی زنان قرار دارد و به طور میانگین در فاصله 10 تا 15 سانتی عمق واژن وجود دارد که انواع مختلفی از جمله بکارت حلقوی , بکارت مشیک , بکارت هلالی یا ارتجاعی , بکارت بسته و بسیاری موارد دیگر است.

پرده بکارت بافت نازکی است که ورودی مهبل را تا حدی می پوشاند و در قسمت خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد و از فاصله 10 الی 12 سانتی متری ورودی مهبل قرار دارد و در افراد قد بلند به 18 سانت هم می رسد که تشخیص پاره یا سالم بودن آن کاملا مشخص است. پرده بکارت در بعضی از زنان در ورودی دهانه واژن وجود دارد و به سادگی قابل رویت است و در برخی دیگر نیز در عمق طولانی تری قرار دارد و رویت آن کمی مشکل تر است.

پرده بکارت در فرهنگ ایرانیها از اهمیت و احترام ویژه ای برخوردار بوده و سالم بودن آن برای خانواده همسر بسیار مهم است چون به این معناست که طرف مقابل هیچ نوع ارتباط جنسی نداشته است البته در بیشتر موارد این گونه صدق نمی کند چون ممکن است خانم بر اثر خود ارضایی یا حوادثی که برای او پیش آمده پرده خود را از دست داده باشد که در اینصورت باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

پرده بکارت انواع مختلفی دارد که هر کدام روش های خاصی برای پاره شدن دارند تا خانمها هم درد کمتری داشته باشند و انواع آن شامل
 پرده بکارت بسته
پرده بکارت ارتجاعی (هلالی)
پرده بکارت مشبک و سوراخ دار(غربالی)
پرده بکارت حلقوی (قابل اتساع و غیر قابل اتساع)
پرده بکارت حلقوی

این نوع پرده به صورت حلقه ای ورودی واژن را گرفته و دو نوع اتساع و غیر اتساع است که بکارت حلقوی قابل اتساع در بیشتر مواقع با آمیزش جنسی پاره نمی شود و لایه نازکی از آن تا لحظه زایمان باقی ماند .
پرده بکارت هلالی (ارتجاعی)

این نوع پرده به صورت هلالی دور ورودی واژن را گرفته و به اندازه ای انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است که به هنگام دخول بصورت جزئی پاره می شود و خونریزی چندانی هم ندارد و در بیشتر موارد اصلا خونریزی ندارد.
پرده بکارت غربالی

این نوع پرده به طوری است که در ورودی واژن به شکل مشبک و سوراخ سوراخ است و نوع آن تقریبا شبیه به پرده بکارت حلقوی می باشد.
پرده بکارت بسته

بکارت مسدود و یا بسته هیچ نوع سوراخی ندارد و کاملا مسدود است و در زمان عادت ماهیانه هم خون پریودی پشت آن جمع می شود و با درد و خونریزی شدیدی مواجه می شوید که باید در سن بلوغ پیش یک متخصص زنان خوب بروید و از طریق عمل جراحی شیار و یا شکافی در آن ایجاد کند که خون عادت ماهانه راحت تر خارج شود.
عوامل موثر در پاره شدن پرده بکارت

بعضی از فعالیت ها و ورزش سنگین مانند وزنه برداری و برداشتن وزنه های سنگین , لگد خوردن و یا اینکه دچار ضربه های شدید در ورودی واژن شوی , تصادف های وحشتناک و خطرناک , فرو کردن وسیله ای به داخل واژن خود , دخول و یا ورود آلت تناسلی آقایان به مهبل و بسیاری موارد دیگر که می تواند سبب آسیب رساندن به پرده بکارت شود .
چرا بعضی از خانمها در اولین رابطه جنسی خود درد و خونریزی ندارند؟

ممکن است این سوال برای خیلی از افراد پیش آمده باشد که دلیل نداشتن خونریزی در اولین رابطه جنسی چیست که در اینجا باید گفت بعضی از خانمها به دلیل اینکه اولین رابطه جنسی خود را برقرار می کند ترس عجیبی او را فرا می گیرد و در هنگام دخل عضلات خود را منقبض کرده و خودش را سفت می گیرد و آقایان نیز مجبور به فشار می شوند و با فشار آلت خود را در واژن وارد می کند که در این صورت خانمها هم باید درد زیادی را تحمل کنند و هیچ لذتی از اولین رابطه خود نمی برند ولی اگر کاملا ریلکس و آرام باشید و آمادگی کافی برای انجام این عمل را داشته باشید هیچ درد و خونریزی ندارند و تا مدتها هم اولین حس خوبی که بین خودشان شکل گرفته را به خوبی یاد می کنند.
خون بکارت به چه رنگ است ؟

خون حاصل از پاره شدن پرده بکارت با خون قاعدگی تفاوت چندانی ندارند ولی حجم آن متفاوت است و از یک قطره شروع می شود تا حدی که دستمالی را کاملا به آن آغشته کنید و تا سه روز بعد از پاره شدن هم ممکن است خونریزی جزئی داشته باشید که در اینصورت هیچ نگرانی وجود ندارد و کاملا طبیعی است.خون حاصل از پارگی بکارت به دلیل کم بودن سلول های واژینال به سرعت لخته می شود.
نکاتی راجع به شب زفاف

اولین شبی که زوجین زیر یک سقف می روند و می خواهند برای اولین بار ارتباط جنسی برقرار کنند اصلا زمان مناسبی نیست چون تمام روز را مشغول کارهای عروسی و خستگی و ... بوده اید بنابراین بهتر است آن را به وقت دیگری موکول کرد که هم خانم و هم آقا آمادگی و انرژی کافی برای انجام این عمل را داشته باشند و شب اول را فقط به استراحت بپردازید.

 

 

 

ارسال نظر