رابطه جنسی یکی از مهم ترین اصول در زندگی مشترک است که انجام شدن صحیح آن زندگی توام با آرامشی را پشت سر می گذارید و به وجود آمدن مشکلاتی در آن آسیب های جدی را در پی دارد اما اتفاقاتی که بعد از رابطه جنسی رخ می دهد شامل خستگی و خواب آلودگی , بی حالی بدن , ترشحات بدن و بسیاری موارد دیگر است.

اتفاقاتی که بعد از رابطه جنسی در بدن رخ می دهد

رابطه جنسی یکی از مهم ترین اصول در زندگی مشترک زوجین است و با به وجود آمدن مشکلات و معظلاتی در آن پیامدهای منفی آن به زندگی خودتان باز می گردد.رابطه جنسی یکی از مسائل مهم و حیاتی زندگی هر زوجی است که با بهتر شدن آن , زندگی بهتر و شادتری را می توانند با هم تجربه کنند و بر استرس های روزمره خود غلبه کنند و پیوند بهتری بین زوجین صورت بگیرد و مطمئن باشید که یک رابطه جنسی سالم یک زندگی سالم را در پی خواهد داشت اما در هنگام رابطه جنسی بعضی نکات و اتفاقات هست که باید بیشتر به بررسی آنها پرداخت که در این مطلب هم می خواهیم نکاتی راجع به رخدادهای بعد از رابطه جنسی بپردازیم.

در زمان برقراری رابطه جنسی , زوجین وقت بیشتری را با هم صرف می کنند و بعد از آن بیشتر به نوازش و حرف های محبت آمیز می پردازند اما با وجود آن یک سری اتفاقات در بدن رخ می دهد اتفاقاتی از قبیل خارش , درد , ترشحات بدن , خستگی , گرفتگی عضلات بدن , احساس سوزش , بی حالی و خواب آلودگی بعد از رابطه جنسی و... . در رابطه جنسی بعضی افراد ممکن است درد داشته باشند که این درد به مشکلاتی از قبیل خشکی واژن و بعضی عفونت ها بر می گردد اما در کل کمتر کسانی هستند که در حین ارتباط جنسی درد را احساس می کنند.

رابطه جنسی اگر درست و اصولی انجام شود باعث افزایش اعتماد به نفس , کاهش درد و خستگی , تناسب اندام , افزایش جریان خون در بدن , شادابی پوست و بسیاری موارد دیگر می شود و اگر دو طرف به ارگاسم برسند رابطه لذت بخش تر و رضایت بخش تر می شود . اما یک نکته مهم بعد از رابطه جنسی این است که حتما تا قبل از نیم ساعت ادرار کنید تا از بعضی عفونت های ادراری در  امان باشید و تا جایی که امکان داشت بعد از آن به حمام بروید و آن را به تعویق نیندازید تا برخی عفونت ها و باکتری ها در بدن شما رشد نکنند و سریع از بین بروند.

بعد از برقراری رابطه جنسی بدن کاملا بی حال و انسان احساس خواب آلودگی دارد و در بسیاری موارد هم طرف به زور ی تواند بلند شود و روی پای خود بایستد که این اتفاقات کاملا طبیعی بوده و بدن انرژی خاصی را از دست داده است و در این زمان دو هورمون به نام پرولاکتین و اسپرسین در بدن ترشح می شود که احساس لذت بخشی به فرد می دهد و استرس را از او دور می کند که هورمون پرولاکتین عامل خواب آلودگی بعد از روابط جنسی است.

در آغوش گرفتن همسر بعد از برقراری رابطه جنسی بیشتر بر عهده آقایان هست و آقایان باید دقت کنند که خانمهایی که در طول روز معاشقه و هم آغوشی با همسر خود نبینند و این نوازش ها فقط به رابطه جنسی ختم شود نسبت به زندگی و همسر خود سردتر و بی میل تر می شوند و رغبت کمتری به برقراری رابطه جنسی دارند پس حتما به این نکات توجه داشته باشید و همیشه مراقب خانمتان باشید و بعد از اتمام رابطه جنسی به خانمتان پشت نکنید و فوری نخوابید بلکه برای چند ثانیه هم که شده او را در آغوش بگیرید تا احساس بهتری داشته باشد.


ارسال نظر