عوارض قطع رابطه جنسی

رابطه جنسی یکی از اصولی ترین ارکان آرامش در زندگی زناشویی است که قطع آن برای مدتی و به دلایل متعددی معایب و خطراتی را به دنبال خواهد داشت که با همراهی ما تا انتهای این مطلب به مهم ترین خطرات آن اشاره خواهیم کرد.

داشتن رابطه جنسی مزایای زیادی دارد که در مطلب  فواید رابطه جنسی به آن اشاره کردیم و گفته شده که به طور میانگین زوجین باید در هفته یک بار رابطه جنسی را با هم برقرار کند تا سیستم ایمنی بدن آنها قوی بماند و در برابر بسیاری از بیماری ها ضعیف نشود اما در زندگی امروزی ممکن است به دلایلی مانند رفتن به مسافرت , ترک همسر از خانه , مسائل کاری و ماموریت و بسیاری موارد شخصی دیگر زن و شوهر مجبور باشند برای مدتی دور از هم زندگی کنند و رابطه ای با هم نداشته باشند که نداشتن این ارتباط مضرات و خطراتی را به دنبال خواهد داشت که اگر تا آخر ما را همراهی کنید درباره عوارض قطع رابطه جنسی مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

افزایش استرسممکن است شما اصول زندگی زناشویی خود را به گونه ای ترتیب داشته باشید که در طول هفته دو یا سه بار با هم ارتباط داشته باشید و برای مدتی این برنامه شما به هم بریزد و نتوانید با هم در ارتباط باشید و نداشتن رابطه جنسی به مدت طولانی مضراتی از قبیل استرس را به دنبال خواهد داشت که با کوچکترین تلنگر و مشکلی فوری اعصابتان به هم می ریزد و آرامش خود را از دست میدهید و نسبت به اکثر مسائل کوچک استرس دارید اما داشتن رابطه جنسی مرتب به تعادل بدن و تقویت مغز و قوای بدن کمک می کند که این علائم نیز ناخودآگاه استرس را از فرد دور می کند و باعث می شود اعتماد به نفس انسان بالاتر رود و هورمون پرولاکتین نیز در بدن ترشح شود که در نتیجه موجب سرزندگی و شادابی در فرد می شود. از آنجا که در رابطه جنسی پوست بدن زوجین با هم در تماس هستند و توسط یکدیگر لمس می شوند زوجین احساس آرامش و امنیت بهتر و بیشتری دارند و احساس افسردگی در آنان به شدت کاهش می یابد.

از بین بردن سلامت فیزیکی بدن

بدن انسان به گونه ای طراحی شده است که با انجام دادن رابطه جنسی انرژی فراوانی را از دست می دهد و بسیاری از امراض و بیماری ها را دور می کند مشکلاتی از قبیل مشکلات قلبی را کاهش می دهد چون قلب آن را نوعی ورزش کردن تلقی می کند و فرد هم از ابتلا به بیماری های قلبی در امان است و باعث می شود سوخت و ساز بدن بیشتر شود که اگر خلاف آن باشد و رابطه ای در کار نباشد سلامت انسان به خطر می افتد و بسیاری از مشکلات و بیماری ها نیز به سراغ انسان می آیند از جمله اینکه با قطع رابطه جنسی بدن در برابر ویروس ها ضعیف تر می شوند و بیماری هایی شبیه سرماخوردگی و ... به سرعت به بدن انسان منتقل می شوند .

مشکلات مانند خشکی واژن برای خانمها

اکثریت خانمها با قطع رابطه زناشویی مشکلاتی از قبیل نازک شدن دیواره واژن و خشکی واژن مبتلا می شوند که این عامل باعث می شود در زمان نزدیکی های بعدی خانمها دچار سوزش و خارش در محیط واژن شوند و دیرتر تحریک شوند و تحریک پذیری در آنها بسیار سخت می شود و اگر هم به خشکی واژن مبتلا شوند قطعا رابطه جنسی دردناکی را تجربه می کنند و ممکن است این افراد نیز نسبت به سایر افراد زودتر یائسه شوند و یائسگی را تجربه کنند.

تمایل نداشتن به رابطه جنسی

از آنجا که خانمها بیشترین لذت را در رابطه جنسی تجربه کرده اند ثابت شده است اما این موضوع نیز کاملا طبیعی است که فردی که برای مدتی طولانی رابطه جنسی را تجربه نکرده است تمایلی به برقراری آن در بعدها نداشته باشد و زیاد به آن فکر نکند و زمان زیادی صرف شود تا دوباره بتواند به زندگی جنسی خود برگردد در نتیجه این علائم باعث از دست دادن اعتماد به نفس در فرد نیز می شوند و فرد احساس می کند که جذابیت خاصی ندارد و حس افسرده شدن و افسردگی به او دست می دهد. اما نداشتن رابطه در افراد متفاوت است و بسیاری از افراد ممکن است اصلا به آن فکر نکنند و خیلی های دیگر نیز مدام به آن فکر می کنند.

احساس خستگی و  کسل بودن

افرادی که رابطه منظمی ندارند و مرتب رابطه جنسی خود را قطع می کنند نسبت به افرادی که رابطه جنسی مرتب تری دارند بیشتر احساس خستگی , افسردگی و کسل بودن می کند و نسبت به سایر افراد کمتر احساس گرسنگی و شادابی به او دست می دهد و بیشتر منزوی و عصبی هستند و مدام در بدن خود احساس خستگی و کسل بودن می کنند و حتی در بیشتر موارد ثابت شده است که حوصله و توانی برای انجام کارهای روزمره خود ندارند.

تشدید درد و گرفتگی عضلات در دوران پریودی

شاید این موضوع تعجب آور به نظر برسد اما جالب است بدانید که داشتن رابطه جنسی مرتب و سالم به کاهش درد در زمان قاعدگی نیز کمک می کند و کمتر دچار گرفتگی عضلات می شوید و با رسیدن زنان به ارگاسم کامل رحم شل تر شده و در نتیجه خونریزی قاعدگی بهتر و سریعتر انجام می شود که این موارد کاهش درد در هنگام پریودی را به دنبال دارد که با نداشتن رابطه دقیقا نتیجه عکس خواهد شد.

یک باور غلط در بین افراد این است که فکر میکنند با نداشتن رابطه جنسی عفونت های ادراری و ... به سراغ آنها نمی آید که این ذهنیت کاملا نقض شده است و تحقیقات ثابت کرده است که با داشتن رابطه جنسی مکرر و ادرار کردن بعد از آن بسیاری از عفونت ها از بین می رود و با نداشتن آن , همان عفونت ها در بدن باقی می مانند و منجر به بروز برخی از بیماری ها می شود.

اما با وجود ذکر این موارد , در کل اگر مدتی از داشتن ارتباط جنسی دور بوده اید و بعد از مدتی به روال عادی برگشته اید شاید از همان اوایل کمی رابطه سخت تر و دردناک باشد اما اصلا نگران نباشید و می توانید به زندگی جنسی خود دوباره سروسامان دهید و آن را به روال اصلی خود برگردانید و یک رابطه سالمی را با همسرتان تجربه کنید و از آن لذت ببرید.
ارسال نظر