تفاوت های زن و مرد در رابطه جنسی

تفاوت بین زوجین در رابطه جنسی زیاد است که لازمه شناخت در زندگی مشترک است و باید زن و شوهر از این نوع تفاوت ها آگاهی داشته باشند تا بتوانند زندگی آرام تری را برای خود رقم بزنند و عده ترین تفاوت ها اعم از تفاوت در بصری و شنوایی بودن رابطه , تفاوت در نظافت , تفاوت در دیدگاه ها , تفاوت در رسیدن به ارگاسم و بسیاری موارد دیگر که در این مطلب آن را عنوان خواهیم کرد.

تفاوت های زن و مرد در رابطه جنسی

از همان خلقت اولیه انسان زنان و مردان در رابطه جنسی با هم تفاوت داشتند و رابطه جنسی در زنان بیشتر با رابطه عاطفی و احساسی مرتبط بود اما در مردان این گونه نبود و اگر هم رابطه عاطفی در کار نباشد می توانند رابطه جنسی برقرار کنند چون معمولا خانمها زمانی تن به رابطه جنسی می دهند که در آرامش خاصی به سر ببرند و مشکلات و مشغله ها و بچه ها و درگیری های شدیدی نداشته باشند اما  بیشتر مردان رابطه را صرفا برای نجات از خستگی و نا آرامی های طول روز انجام می دهند و بعد از آن به خواب و استراحت کافی نیاز دارند از این رو بیشتر خانمها تصور می کنند که آقایان فقط برای خالی کردن فشارها و تنش های روزانه به رابطه جنسی می پردازند پس تا جایی که امکان دارد سعی کنید این تصورات و ذهنیت ها را در ذهن خانمها به وجود نیاورید تا زندگی شادتر و توام با آرامش را داشته باشید. در دنیای زنان و مردان تفاوت های زیادی نسبت به رابطه جنسی وجود دارد که قطعا زوجین با دانستن و شناخت این تفاوت ها می توانند بیشتر به زندگی و رابطه زناشویی خود سروسامان دهند اما به هر حال یک نکته کلی که همه ما می دانیم این است که زنان از طریق گوش عاشق می شوند و مردان نیز از طریق چشم که این یک رفتار غریزی است و از همان ابتدا انسان این گونه ساخته شده است و نباید زنان یا مردان را سرزنش کرد.زنان در رابطه جنسی آرام آرام تحریک می شوند و پس از مدتی طولانی سرد  می شوند و از حالت تحریک خارج می شوند و بعد از آن نیاز به توجه و آرامش دارند اما مردان سریعا تحریک می شوند و سریعا پس از ارگاسم سرد می شوند و بعد از آن نیاز به استراحت و خواب دارند . چرخه رابطه جنسی در زنان و مردان معمولا شامل تحریک , برانگیختگی جنسی , ارگاسم کامل و آرامش است که این مراحل در یک رابطه جنسی موفق اتفاق می افتد. این چند مورد رایج ترین و عمده ترین تفاوت ها در میان زن و مرد است و اگر می خواهید در رابطه با این عنوان مطالب آموزنده و جدیدی بیاموزید تا آخر این مطالب با ما همراه باشید تا نکات مفید و ارزشمند تری را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم.

تفاوت در برقراری رابطهزنان در بیشتر اوقات نمی خواهند رابطه جنسی برقرار کنند اما مردان هر زمان و هر وقتی به جز وقتی که بسیار خسته اند و یا مشغله زیادی دارند دوست دارند رابطه داشته باشند . معمولا خانمها اگر یک درگیری ذهنی داشته باشند و یا مشکلی که فکر آنها را مدتی به خود مشغول کند نمی توانند به رابطه جنسی فکر کنند مگر در صورتی که آرامش داشته باشند و در واقع همه چیز مرتب باشند تا بتوانند با خیال راحت به انجام رابطه بپردازند.

تفاوت در تفکرات رابطه

تحقیقات ثابت کرده است که مردان در طول روز حداقل یک بار به برقراری رابطه جنسی فکر می کنند اما زنان اینگونه نیستند که این طرز تفکر نشان می دهد که آقایان بیشتر دوست دارند در هر شرایط و مکانی رابطه داشته باشند اما خانمها بسته به موقعیت و شرایط فعلی می توانند رابطه داشته باشند و همه شرایط را می سنجند بعد عمل می کنند.این مورد که گفته شده مردان بیشتر از زنان به رابطه جنسی می اندیشند در واقع یک مسئله بیولوژیکی است و نباید بخاطر آن مردان را موجوداتی هوس باز خطاب کرد.

تفاوت در نظافت و برقرری رابطه

اکثر خانمها دوست دارند چند دقیقه قبل از برقراری رابطه جنسی یک دوشی بگیرند و نظافت های لازم را انجام دهند و با بدنی کاملا خوشبو به پیشواز همسرشان بروند اما ممکن است اکثر آقایان چنین نباشند و با گرفتن دوش سریع خواب آلود شوند و به استراحت بپردازند.

تفاوت در صحبت های حین رابطه

بیشتر خانمها در حین رابطه جنسی دوست دارند از طریق همسرشان تحسین شوند و با جملات عاشقانه گوش و ذهن خود را نوازش کنند اما در واقع آقایان دوست دارند بیشتر جملات سکسی بشنوند و از طریق آن بیشتر تحریک شوند و خانمها این نکته را فراموش نکنند که حین برقراری رابطه جنسی مانند چوب , خشک نباشید و کمی منعطف بودن بد نیست و با آه و ناله کردن همسرتان را بیشتر تحریک کنید و شما نیز بدن و موی سر همسرتان را نوازش کنید تا او نیز احساس بهتری داشته باشد.

تفاوت در انتظارات زنان و مردان

زنان بیشتر دوست دارند که زمان کافی برای تحریک شدنش داشته باشد و همسر او این شرایط را فراهم کند که بتواند قبل از دخول به اندازه کافی معاشقه و پیشنوازی داشته باشد تا بهتر بتواند دخول داشته باشد و بعد از آن نیز سریعا به انجام دادن کار دیگری مشغول نشود بلکه به همسرش توجه کند و او را در بغل بگیرد و احساس آرامش و شادی را برای او فراهم کند اما مردان دوست دارند که خانمشان شرایطی برای او پیش آورده باشند که بتوانند فشارها و نیازهای جنسی خود را با رابطه جنسی تخلیه کند چون کمتر موارد و مشکلاتی پیدا می شود که آقایان نتوانند آن را با رابطه جنسی برطرف کنند و در واقع آن را کلید حل اکثر مشکلات می دانند.

تفاوت در ارگاسم


زمان رسیدن به ارگاسم در خانمها و آقایان متفاوت است و این لازمه زندگی زناشویی است که این تفاوت ها را بدانید و به آنها احترام بگذارید مثلا زمان رسیدن به ارگاسم در آقایان زیر 5 دقیقه اتفاق می افتد و سریعا پس از ارگاسم سرد می شوند اما خانمها بین 10 تا 20 دقیقه طول می کشد تا ازگاسم را تجربه کند و بعد از آن نیز دوباره می تواند ارگاسم را تجربه کند. آقایان بیشتر از طریق دخول ارضا می شوند و ارگاسم را تجربه می کنند اما اکثر خانمها از طریق دخول به ارگاسم نمی رسند و از طریق سایر روابط غیر دخولی ارگاسم را تجربه می کنند.

رابطه جنسی و بچه ها

معمولا رابطه جنسی با وجود بچه ها دارای مشکلات خاص خود می باشد و زنان و مردان باید بتوانند شرایطی را فراهم کنند که ساعاتی را با هم باشند و قرار نیست که همین که بچه به دنیا آید کاملا از هم غافل شوند و تمام فکرشان به بچه باشد بنابراین زن و شوهر  باید پس از بدنیا آمدن بچه ها در زندگیشان به فکر مدیریت و کنترل کردن زندگی و رابطه خود با حضور فرزندان باشند و کاری کنند که هم خودشان از با هم بودنشان لذت ببرند و هم اینکه به بچه ها بپردازند.
امیدواریم که با شناخت کافی از این موارد و سایر نکته هایی که باید آن را بدانید و در زندگی خود به کار گیرید بتوانید یک زندگی آرام و بی دغدغه داشته باشید وهمیشه شاد باشید.
ارسال نظر