نکاتی درباره شناخت واژن خانم ها

واژن یکی از حساس ترین و پیچیده ترین عضو تناسلی خانم هاست که باید تمام خانمها نکاتی راجع به شناخت هرچه بیشتر آن بدانند که تیم همکاران بلوتوت مطلبی در این باره آماده کرده اند تا به وسیله آن بتوانید این عضو مهم را بیشتر بشناسید.

نکاتی درباره شناخت واژن خانم ها

واژن آلت تناسلی در خانمهاست و شناخت آن پیچیدگی های خاص خود را دارد . یکی از مهم ترین اعضای تناسلی خانم ها واژن است چون در طول زندگی خود سر و کار زیادی با آن دارند از جمله برقراری رابطه جنسی , خون ریزی عادت ماهانه (پریودی) , زایمان و به دنیا آمدن بچه و بسیاری موارد دیگر از این قبیل که اگر واژن با مشکلاتی مواجه شود هیچکدام از این موارد چرخه طبیعی خود را طی نمی کنند بنابراین خانم ها همیشه باید مراقب سلامت واژن خود باشند. برخی از خانمها از ترشح واژن یا بوی بد واژن شکایت می کنند و آن را غیر طبیعی می دانند اما در واقع چنین نیست و واژن بوی خاص خود را دارد و به عواملی از قبیل  نوع لباس زیر , بهداشت , رژیم غذایی , میزان ترشحات و ... بستگی دارد و اگر هم بوی بسیار ناخوشایندی داشت با پزشک مشورت کنید و علت آن را جویا شوید که معمولا مربوط به عفونت واژن و نوع باکتری ها است و اصلا نگران نباشید چون با مراجعه به پزشک مربوطه مشکل شما رفع خواهد شد.
یکی از معظلات برخی از خانم ها این است که زمانی که واژن و اطراف آن خارش می کند سریعا مضطرب می شوند و به این فکر می افتند که حتما واژن من عفونت کرده که کاملا فکر اشتباهی است و قرار نیست که هر وقت خارشب در این ناحیه متوجه شدید دلیل بر عفونت است بلکه می تواند به دلیل پوشیدن طولانی مدت لباس ها و شلوارهای تنگ باشد یا اینکه به بعضی مواد شوینده ای که استفاده کرده اید حساس شده اید و یا اینکه بر اثر اصلاح کردن موها با ژیت جوش های ریزی زده و احساس خارش می کنید پس اصلا نگران این موارد نباشید.

تغییر اندازه واژن بعد از ارگاسم

واژن در واقع پیچیده ترین اندام تناسلی خانم ها محسوب می شود و باید بدانید که زمان برقراری رابطه جنسی و رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم کامل , اندازه آن تغییر می کند و کوچک تر می شود و ماهیچه های اطراف آن منقبض می شوند.

کلیتوریس ( چوچوله )

یکی از حساس ترین و لذت بخش ترین بخش جنسی و نواحی واژن کلیتوریس یا چوچوله است که تقریبا هشت هزار عصب و رگ های خونی فراوانی دارد و بسیار حساس است . کلیتوریس در بالای دو لبه داخل مهبل قرار دارد و با نوازش کردن و دست زدن به آن خانمها لذت جنسی را تجربه می کنند و گاهی اوقات فقط به وسیله آن به ارگاسم می رسند و هنگام ارگاسم اندازه آن بزرگتر و متورم می شود , جمع می شود و شکلی مانند نعوظ در آقایان برای او اتفاق می افتد و از آنجا که همه ما میدانیم خانمها کمتر از طریق دخول به ارگاسم می رسند و بیشتر از طریق راه های غیر دخول اوج لذت جنسی را تجربه می کنند.

تغییرات واژن و زایمان

واژن به خودی خود حالت کشسانی دارد و خانمی که زایمان طبیعی می کند قطعا پس از زایمان واژن و رحم او به حالت اولیه برمی گردد چون واژن خاصیت ارتجاعی دارد و مشکلی برای واژن شما یا دخول بعد از زایمان را پیش نمی آورد پس اصلا نگران این مورد نباشید و به این فکر نباشید که زایمان طبیعی خوب نیست چون هیچ آسیبی به شما وارد نمی کند و نوع طبیعی بودن یا سزارین بودن زایمان را بر عهده پزشک خود بگذارید تا او در این مورد سنجیده تر عمل کند و تصمیم درست را بگیرد تا کوچکترین آسیبی به شما و بچه وارد نشود.

نحوه پاکسازی واژن

خیلی از افراد ممکن است راجع به واژن و اندام تناسلی خود دچار وسواس شده باشند اما این , اصلا کار درستی نیست و برای پاکسازی واژن کافیست که همیشه بهداشت را رعایت کنید , موهای شرمگاهی را حذف یا اصلاح کنید , همیشه از لباس های نخی و پنبه ای استفاده کنید تا واژن شما همیشه در معرض جریان هوا باشد و با آب و نهایتا صابون یا ژل های مخصوص شستشو واژن آن را بشویید و در مواقعی که پزشک مربوطه تشخیص دارد از روش های دیگر مانند دوش واژینا و سایر روش ها می توانید استفاده کنید که معمولا کمتر پزشکی آن را توصیه می کند چون اگر این موارد ساده را رعایت کنید هیچ اتفاقی برای شما نمی افتد و همیشه محیط واژن شما پاک می ماند چون خود واژن دارای فلور است و این به عنوان یک مانع حفاظتی در برابر میکروب ها , باکتری ها و عفونت ها عمل می کند و همیشه محیط واژن را پاکیزه نگه می دارد.

ترشحات واژن

ترشحات اگر به شکل مایع سفید و روشن یا شیری رنگ و بدون بو باشد لازمه سالم بودن زنان می شود چون زنان از دوران بلوغ تا یائسگی باید ترشح واژن داشته باشند ولی اگر از حالت طبیعی خارج شود و شامل مواردی دیگر غیر از سوزش , خارش ,  درد و ... بود نشان دهنده یک نوع بیماری در بدن شماست که حتما باید به پزشک مراجعه کنید. ترشحات واژن مایعی ترشح شده از غدد کوچک در دهانه رحم است که هر ماه و هر روز از واژن خارج می شود تا سلول های قدیمی از واژن را خارج کند و واژن و دهانه رحم شما همیشه سال , تمیز و پاکیزه بماند و مقدار و اندازه آن در تمامی افراد یکسان نیست بلکه هر فردی نسبت به دیگری تفاوت هایی را در مقدار ترشحات دارد.

رنگ واژن

متاسفانه خیلی از خانمها هستند که از رنگ واژن خودشان بدشان می آید و این سوال را می پرسند که چرا رنگ واژن آنها تیره تر از سایر اعضای آنهاست و باید بدانید که این رنگ طبیعی است و در هنگام نزدیکی و رسیدن به اوج لذت جنسی به دلیل تجمع بیشتر رگ های خونی رنگ آن تیره تر می شود اما در حالت عادی به رنگ صورتی یا قهوه ای و یا مایل به بنفش است و اصلا نگران این موضوع نباشید چون امری طبیعی در خلقت انسان است.
امیدواریم که با بیان این نکات اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم و با بهره گرفتن از آنها بتوانید شناخت بیشتر و بهتری راجع به مهم ترین و حساس ترین قسمت بدن تان پیدا کنید.ارسال نظر