پارافیلیا یا انحراف جنسی چیست؟

انحراف جنسی یا پارافیلیا نوعی اختلال است که فرد مبتلا به آن نیازها , رفتارها , خیال پردازی ها و رفتارهای جنسی غیر عادی انجام می دهد که با فرهنگ و رسوم ما ایرانی ها بیگانه است که معمولا بر اثر عواملی مانند سوء رفتار در زمان کودکی , ضربه های عاطفی شدید و استرس های خیلی زیاد به وجود می آید و بیشتر آنها در آقایان دیده می شود چیزی حدود 20 نفر به 1 نفر نسبت به خانمها...

پارافیلیا یا انحراف جنسی چیست؟

انحراف جنسی بیماری هایی است که به شکل خیال پردازی ها , تصورات و تخیلات غیر عادی , رفتارهای جنسی غیر معمولی و عجیب و غریب که معمولا با رسم و فرهنگ ما ایرانی ها در تناقض است و از راه های دیگری به جز رابطه جنسی طبیعی و عادی تحریک و ارضا می شوند که بیشتر آن در آقایان دیده می شود و به دلیل برخی مشکلات محیطی , روانی , سوء رفتار در زمان کودکی , ضربه های عاطفی در زمان کودکی , استرس زیاد و بسیاری موارد دیگر این بیماری روی می دهد که در بیشتر مواقع ضرر و آسیبی به افراد دیگر وارد نمی کنند . این افراد دارای اختلالات و ناراحتی های عصبی هستند و آنگونه که سایر افراد از رابطه جنسی لذت می برند , لذت نمی برند و زندگی خود را در واقع دگرگون می کنند و افراد پارافیلی یا منحرف به دسته های جداگانه ای تقسیم می شوند و انحرافات جنسی انواع مختلفی دارند که در ادامه این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد.

علائم پارافیلیا

این انحرافات جنسی نشانه هایی دارد تا افراد مبتلا به آن هرچه زودتر آنها را شناسایی کنند و نسبت به بهبودی خود اقدام کنند . افراد مبتلا به انحرافات جنسی چندان آدم های عجیب و غریبی نیستند و مانند سایر انسان های عادی زندگی می کنند فقط اینکه آنها تمی توانند از راه های طبیعی رابطه جنسی تحریک و ارضا شوند و از روش های افراطی و غیر عادی تحریک می شوند و با شنیدن حرف های شهوت انگیز برانگیخته می شوند.

انواع انحرافات و اختلالات جنسی

نمایشگری

اختلال نمایشگری هم به این صورت است که فرد مبتلا اندام جنسی خود را به نمایش می گذارد و به صورت اتفاقی و بی خبر آن را نمایش می دهند اما ضرری برای فرد مقابل ندارد و فقط ممکن است که جلو چشم او به خود ارضایی بپردازد.

سادیسم (آزارگری)

در این نوع اختلال فرد بیمار دوست دارد شریک جنسی خود را آزار دهد و به توهین کنند یا او را مورد رعب و وحشت خود قرار دهند و به او تعرض کنند که در بیشتر موارد به تجاوز و تعارض جنسی می انجامد که در بدترین شکل ممکن سبب قتل طرف مقابل هم می شود که افراد مبتلا به سادیسم باید هر چه زودتر به روانپزشک مراجعه کنند و تا زمان بهبودی تحت درمان باشند.

فتیشیسم

تحریک جنسی در این افراد از طریق اشیائی بی جان مانند کفش ,  لباس زنانه , لباس زیر , دستمال , عطر , جوراب , مو و ... اتفاق می افتد . این افراد معمولا دوست دارند این لباس ها را بپوشند یا کفش های زنانه و پای زنها را ببینند تا لذت ببرند و میلی به برقراری رابطه جنسی طبیعی ندارند که کم کم از رابطه جنسی با همسر خود فاصله می گیرند و از این طریق تحریک می شوند.

مازوخیسم (آزارخواهی)

همانطور که از نام این نوع اختلال پیداست بیشتر برای افرادی است که دوست دارند آزار ببینند و بیشتر از طریق کتک خوردن و بستن دست و پایشان به وسیله فرد دیگر و یا تحقیر شدن توسط شریک جنسی تحریک می شوند و این آزار خواهی را دوست دارند و دقیقا برعکس اختلال سادیسم است.

مالشگری

اختلال مالشگری هم به این صورت است که فرد مبتلا آلت تناسلی خود را به (جنس مونث) می مالد تا تحریک شود که بیشتر این افراد این کارها را در مکان های شلوغ که خانم های زیادی هستند انجام می دهند مانند مترو و اتوبوس ها , پیاده روها , صف های انتظار و ...

چشم چرانی

این نوع اختلال که اختلال چشم چرانی است به این صورت است که فرد مبتلا به چشم چرانی با نگاه کردن به رابطه جنسی دیگران و شنیدن حرف های آنان بدون خبر و رضایت آنها بیشتر تحریک می شوند که البته این اختلال در خانم ها هم دیده می شود اما بیشتر در آقایان شیوع دارد که در اکثر مواقع وقتی می دانند به فردی که نگاه می کنند دسترسی ندارند دست به خود ارضایی می زنند.

پدوفیلی

پدوفیلی یا کودک آزاری به این صورت است که فرد مبتلا دوست دارد با کودکان کمتر از 13 سال فعالیت جنسی داشته باشد و به دلیل اینکه از برقراری رابطه با بزرگترها می ترسند و با کودکان فعالیت جنسی برقرار می کنند که به آنها پدوفیل انحصاری می گویند که به هیچ وجه نمی خواهند با بزرگسالان رابطه جنسی داشته باشند.

روش های درمان افراد پارافیلی

اما در کل اگر جزء افراد پارافیلی هستید نگران نباشید چون که با مراجعه به مرکزهای خدمات مشاوره و روان درمانی می توانید این رفتارها را کنترل و تغییر دهید و با مراجعه به پزشک و دادن نسخه ای از داروها کم کم به کاهش میل جنسی می انجامد و ناخودآگاه باع می شود این میل افراطی در شما کاهش یابد و پس از مدتی از بین رود اما نباید داروها را قطع کنید و باید تا زمان زیادی که پزشک مربوطه تجویز کرده آنها را استفاده کند تا تاثیری که باید را در درون شما بگذارد که معمولا پزشک ها نیز از داروهای آنتی آندروژن استفاده می کنند که روش موثری برای درمان افراد پارافیلی است.
خانواده ها و همسرهای عزیز هم توجه داشته باشند که چنانچه به اختلال فردی در اعضای خانواده یا همسر خود پی بردید یا شک کردید هر چه سریع تر موضوع را با او در میان بگذارید و اطلاعاتی راجع به این نوع اختلال در اختیار آنها قرار دهید تا نسبت به بهبودی خود اقدام کنند.ارسال نظر