برقراری رابطه جنسی پس از زایمان

رابطه جنسی پس از زایمان باید چگونه باشد و تا چه مدت پس از زایمان باید رابطه داشته باشیم ؟ اینها سوالاتی است که هر مادر بارداری که زایمان طبیعی و یا سزارین کرده باشد از خود می پرسد و جویای جواب آن می شود پس تا انتهای این مطلب با سایت بلوتوت(خرید کاندوم) همراه باشید تا به جواب این سوالات و سوالات مشابه این عنوان دست یابید.

برقراری رابطه جنسی پس از زایمان

رابطه جنسی رابطه ای است که به وسیله آن زوجین به آرامش خاصی دست پیدا می کنند اما در زمان بارداری مراقبت هایی نیز باید انجام گیرد و در ماه های آخر ممکن است خانم ها نتوانند مانند گذشته رابطه جنسی داشته باشند و آقایان نیز باید شرایط آنها را در نظر بگیرند و انتظارات زیادی نداشته باشند اما بعد از زایمان ممکن است مشکلاتی مانند افسردگی پس از زایمان , تغییرات نحوه ارتباط جنسی پس از زایمان , عدم تعادل خواهش های جنسی زن و مرد و بد فرم شدن اندام خانم ها اتفاق می افتد که همکاران ما در سایت بلوتوت (خرید کاندوم) می خواهند راجع به مطلب چگونگی برقراری رابطه جنسی پس از زایمان و مطالب مشابه آن اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشبد.
ارتباط جنسی پس از پایان دوره بارداری و پس از زایمان ممکن است هفته ها و یا ماه ها به تاخیر افتد و خانم نتواند مانند گذشته رابطه جنسی داشته باشد چون مسلما اولین رابطه , رابطه دردناکی خواهد بود حال چه زایمان طبیعی باشد و چه زایمان غیر طبیعی چون با انجام برش هایی که در زمان زایمان در مهبل انجام می شود (پارگی واژینال) رابطه پس از آن نیز قطعا دردناک می شود و در بسیاری از موارد نیز ممکن است خانم ها به کاهش میل جنسی مبتلا شوند و برای مدتی انگیزه ای برای برقراری رابطه نداشته باشند و ممکن است با افسردگی پس از زایمان نیز در ارتباط باشد .روش زایمان کردن هم در نحوه ارتباط جنسی پس از زایمان نیز تاثیر گذار است مثلا خانم هایی که به روش های غیر طبیعی مانند سزارین زایان کرده اند ممکن است با اولین رابطه جنسی پس از زایمان آنچنان دردی را تحمل نکنند و در سه ماهه اول پس از زایمان نسبت به خانم هایی که زایمان طبیعی داشته اند رضایت بیشتری از رابطه جنسی داشته باشند.
ارتباط جنسی یکی از اصول اصلی زندگی زناشویی است اما پس از زایمان تغییرات جسمی و روحی روانی زیادی در مادران شکل می گیرد که رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار می دهد.اما یک سوال مهم در اینجا این است که چه مدت پس از زایمان می توانیم رابطه داشته باشیم ؟ که در جواب به آن باید گفت که زمانی که خونریزی های پس از زایمان به اتمام می رسد که معمولا سه تا چهار هفته پس از زایمان این خونریزی تمام می شود و شما آقایان نیز باید تا این مدت صبر کنید و معمولا بیشتر زوجین تا شش هفته صبر می کنند تا حال خانم بیشتر رو به بهبودی رود اگر هم بخواهید زودتر از این زمان و قبل از اتمام دوره خونریزی ارتباط داشته باشید منجر به عفونت واژن می شود و خانم خود را در معرض عفونت قرار می دهید.

علل کاهش تمایلات جنسی

خانم ها پس از زایمان ممکن است تمایل چندانی به برقراری رابطه نداشته باشند و این کاهش میل جنسی با افسردگی پس از زایمان در ارتباط است اما خانم های عزیز توجه داشته باشید که اگر بتوانید رابطه جنسی برقرار کنید و یا حتی با لمس کردن و نوازش و معاشقه توسط همسرتان بتوانید کم کم از کاهش میل جنسی دوری کنید , افسردگی در شما نیز کمتر می شود. معمولا خانم ها پس از تولد بچه میلی به رابطه نشان می دهند و ممکن است تحت تاثیر نوزاد قرار گیرند یا احساس خستگی و کم خوابی داشته باشند که اینها نیز با کاهش میل جنسی ارتباط مستقیمی دارد اما هیچ نگران نباشید چون به مرور و با گذشت زمان رو به بهبودی خواهید رفت و می توانید برای رفع مشکل خود نیز پیش یک متخصص زنان یا ماما بروید و به کمک او بتوانید دوباره به حالت برقراری رابطه جنسی نرمال برگردید.اگر هم زایمان سزارین و غیر طبیعی داشتید باید مراقبت هایی نیز داشته باشید مثلا اینکه باید صبر کنید تا جای زخم های روی شکم تان التیام یابد و بعد از آن نیز از روش ها و پوزیشن هایی استفاده کنید که خانم روی آقا قرار گیرد و خانم نیز مجبور نباشد دردی در ناحیه شکم را تحمل کند.

نکاتی برای رفع کاهش امیال جنسی پس از زایمان

در زمان برقراری رابطه می توانید از سایر روش های پیشنوازی و معاشقه استفاده کنید و همسر شما نیز باید بتواند دوباره میل جنسی را به شما هدیه دهد و ذهن خود را از سایر درگیری ها خلاص کنید و فقط به لذتی که همسرتان به شما می دهد فکر کنید البته این نکته را هم به خاطر داشته باشید که همیشه هم لازم نیست برقراری رابطه به دخول منجر شود بلکه می توانید کم کم رابطه های دیگری داشته باشید.آقایان نیز باید توجه داشته باشند که همسر خود را در آغوش بگیرند و او را ببوسند و سایر اندام های جنسی او را لمس کنند تا همسرشان بتوانند دوباره به رابطه جنسی روی بیاورند اما مراقبت ها و بهداشت های قبل از رابطه را جدی بگیرید و از سایر روش های پیشگیری از بارداری مانند خرید کاندوم , ژل های شستشو , ژل بهداشتی , لوبریکانت و ژل های جنسی و... استفاده کنید تا دچار عفونت و یا سایر امراض مربوط به نزدیکی نشوید.

رابطه جنسی پس از زایمان باید چگونه برقرار شود ؟

هر زمانی که زوجین به خصوص خانم ها احساس آمادگی کردند کم کم و بدون هیچ عجله ای به پیشوازی از رابطه بروند و در ذهن خود پوزیشنی را در نظر بگیرند که کمتر فشار همسرشان بر روی شکم را تحمل کنند که خوشبختانه روش ها و پوزیشن های موثری برای پس از زایمان نیز وجود دارد که در مطلب انواع پوزیشن جنسی برای رابطه زناشویی قرار داده شده است و می توانید آن را بخوانید.
ممکن است هنگام دخول برای اولین بار درد داشته باشید که می توانید توسط همسرتان میزان عمق دخول را کنترل کنید تا کم کم رو به بهبودی روید .
بعضی از خانمها متاسفانه کمی بیش از حد نرمال به نوزاد خود فکر می کنند و مدام به فکر او هستند بنابراین می توانید در هنگامی که کودک خود را خوابانده اید به عشق بازی بپردازید که ذهن شما نیز به طرف نوزاد منحرف نشود و بتوانید با خیالی آسوده به برقراری رابطه با همسرتان بپردازید.
یک نکته مهم اینکه آقایان نیز باید به کمک همسرشان بیایند و در هنگام نگهداری و مراقبت از کودک بتوانند او را نگه دارند تا همسرشان مجبور نباشد انرژی زیادی را از دست دهد که این میزان انرژی باقیمانده را برای همسرش نگه دارد.
معمولا پس از زایمان خانم ها بیشتر احساس خستگی و بی خوابی می کنند و سطح استروژن پس از زایمان افت می کند که منجر به دردناک بودن رابطه می شود و یا شیر دهی که یکی دیگر از عوامل مانع بودن رابطه پس از زایمان است و افزایش وزن نیز یکی دیگر از این مانع هاست.

پیشنهادهای ویژه بلوتوت

 
خرید کاندوم تنگ کننده , خرید کاندوم فوق العاده تاخیری , خرید کاندوم فضایی

ارسال نظر