انواع بیماری های آمیزشی و مقاربتی

رابطه جنسی یکی از ارکان مهم زندگی مشترک است اما باید به رعایت بهداشت جنسی خود نیز توجه داشته باشید تا در معرض ابتلا به بیماری های مقاربتی و جنسی قرار نگیرید و بتوانید یک رابطه لذت بخش را تجربه کنید.

انواع بیماری های آمیزشی و مقاربتی

خیلی از ما انسانها آنچنان مراقب سلامتی خود هستیم که دوست نداریم به هیچ عنوان بیماری یا مریضی داشته باشی اما بهرحال با رعایت نکردن یک سری نکات بهداشتی و ... خواه ناخواه به برخی از بیماری ها مبتلا می شویم اما در این مطلب می خواهیم راجع به انواع بیماری های مقاربتی و جنسی بحث کنیم تا بدانیم که چه کارهایی باعث مبتلا شدن فرد به این بیماری ها می شود.
بیماری های مقاربتی از انواع بیماری ها و عفونت هایی هستند که در طی برقراری رابطه جنسی (رابطه دهانی , رابطه مهبلی , رابطه مقعدی) منتقل می شود که متاسفانه همه انسانها در معرض ابتلا به این بیماری هستند و هرچه بدن و سیستم ایمنی ضعیف تری داشته باشند بیشتر در معرض خطر هستند بنابراین باید از روشهایی مانند خرید کاندوم استفاده کنید تا کمتر در معرض ابتلا به این بیماری ها باشید و تا حد چشمگیری بتوانید رابطه مهبلی و رابطه مقعدی را کنترل کنید و در معرض ابتلا به این بیماری های مقاربتی قرار نگیرید.
از آنجا که بیماری های مقاربتی علائم و نشانه های خاصی ندارند بنابراین فرد مبتلا هیچ اطلاعی از بیماری خود ندارد به همین دلیل است که همیشه پزشکان توصیه می کنند که چند ماه یکبار چک آپ و یا سایر معاینات و آزمایش های لازم انجام گیرد تا اگر بیماری خاصی وجود داشت اطلاع پیدا کنید و هرچه سریعتر نسبت به بهبود خود اقدام کنید.

انواع بیماری های مقاربتی

بیماری های دهانی

سوزاک (سوزاک هم یک عفونت باکتریایی در مجرای تناسلی است که ممکن است بعد از 10 روز علائم خود را نشان دهد و می تواند در دهان , گلو و مقعد هم رشد کند و علائمی مانند ترشحات خونی از واژن , ادرار دردناک , حرکات دردناک روده , خارش مقعد دارد.)

تب خال

کلامیدیا (یک عفونت در مجرای تناسلی است که به آسانی قابل تشخیص نیست زیرا علائم و نشانه های خاصی ندارد و بیشتر علائم آن شامل ادرار دردناک , احساس درد در ناحیه شکم , احساس درد شدید هنگام برقراری رابطه جنسی , خون ریزی در بین دوره های عادت ماهانه است.)

بیماری های واژنی یا مهبلی

هپاتیت C

تب خال تناسلی

تب خال تناسلی زخم های ریز و کوچکی هستند که در ناحیه واژن دیده می شوند و احساس خارش به انسان دست می دهد.

زگیل تناسلی

عفونت

ویروس

باکتری

باکتری ها موجوداتی هستند که تنها از یک سلول تشکیل شده اند و با هم هماهنگ می شوند تا از بدن فرد مبتلا تغذیه کنند.

ایدز (HIV)

ایدز هم یک نوع ویروس است که از طریق خون و برقراری رابطه جنسی منتقل می شود که می توانید با استفاده از کاندوم انتقال آن را تا مدتی مهار کنید.HIV توان و سیستم ایمنی بدن را مورد تعارض قرار می دهد و در واقع علائمی شبیه آنفلوانزا دارد بنابراین برای تشخیص بهتر آن باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و از طریق آزمایش مثبت یا منفی بودن آن را تشخیص دهید.

بیماری های جنسی انگلی

بیماری های مقعدی هم تقریبا مانند بیماری های مهبلی است.

روش های پیشگیری از بیماری های مقاربتی

یک مثل مشهور که بزرگان همیشه می گوید پیشگیری بهتر از درمان است را در اینجا نیز به کار گیریم و روش هایی را برای پیشگیری از بیماری های مقاربتی بشناسیم و از آنها استفاده کنیم .
استفاده از کاندوم یکی از روش هایی است که ایمنی بیشتری دارد و از انتقال انواع بیماری های مقاربتی جلوگیری می کند بنابراین شما عزیزان می توانید برای بهداشت کار خودتان هم شده از کاندوم استفاده کنید که در سایت WWW.Blotoot.com انواع و اقسام کاندوم ها با قیمت های استثنایی موجود می باشد که با سفارش آنها به صورت کاملا محرمانه در بسته بندی های ناشناس به صورت ارسال رایگان می توانید درب منزل تحویل بگیرید.
رعایت کردن نظافت و بهداشت یکی از اصول مهم پیشگیری از عفونت ها است و از آنجا که خانم ها بیشتر در معرض ابتلا به عفونت و ویروس و ... هستند بنابراین باید بیشتر مراقب سلامت جنسی خود باشند و با استفاده از روش های مدرن و مطالبی که در همین سایت با عنوان نکاتی درباره شناخت واژن خانم ها , انواع عفونت های واژن و راه درمان آنها , بهداشت جنسی زنان بیان شده است را مطالعه کنید و بیشتر به فکر سالم بودن خود باشید.
پوشیدن شورتهای کتانی و اجتناب از پوشیدن شورتهای پلاستیکی، تنگ و چسبان
اجتناب از مواد عطری , اسپری ، تامپون و پد های معطر در زمان عادت ماهیانه
اجتناب از دوش واژینال یا همان اسپری های مخصوص ناحیه تناسلی برای پاک کردن مجرای تناسلی
خشک کردن ناحیه تناسلی با حوله تمیز پس از دوش روزانه
اجتناب از رابطه مقعدی و واژنی به صورت همزمان ،در صورت انجام باید از دو کاندوم مجزا استفاده کرد. در غیر اینصورت باکتریهای ناحیه مقعد وارد واژن شده و تبدیل به عفونت خواهند شد.

چه افرادی بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مقاربتی هستند

افرادی که از نظر جنسی فعال هستند و به بهداشت و سلامت خود اهمیت چندانی نمی دهند و در این قضیه سن و سال هم مهم نیست و هر فردی می تواند مستعد ابتلا به این بیماری ها باشد اما در واقع بیماری های مقاربتی فقط از طریق رابطه جنسی منتقل نمی شود بلکه حتی ممکن است از طریق پوست با پوست هم انتقال داده شود بنابراین همیشه قبل از برقراری ارتباط جنسی از همسر خود بپرسید که بیماری مقاربتی خاصی ندارد؟ و اگر هم علائمی در این باره دیدید به پزشک زنان مراجعه کنید تا هر چه زودتر بهبود یابید و یک رابطه لذت بخش و به دور از اضطراب و استرس را تجربه کنید.ارسال نظر