دلایل آمیزش جنسی دردناک

داشتن رابطه جنسی دردناک به عوامل مختلفی بستگی دارد و می تواند دلایل زیادی داشته باشد که با شناسایی و رفع این دردها می توانید دوباره به داشتن رابطه سالم برگردید.

دلایل آمیزش جنسی دردناک

چرا رابطه جنسی برای برخی از خانم ها دردناک است ؟ دلایل این دردها چیست ؟ آیا به دنبال راه چاره برای آن نیستید؟ قطعا رابطه جنسی باید دارای لذت های خاص خود باشد نه اینکه با درد و رنج ختم شود بنابراین افرادی که به این درد دچار شده اند باید به دنبال راه چاره باشند و مثل سایر افراد از آن لذت ببرند. پس با همکاران بلوتوت (خرید کاندوم) همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در این باره کسب کنید و اگر مشکلی در این مورد داشتید بتوانید آن را برطرف کنید.
متاسفانه درد باعث می شود که انسان را از داشتن رابطه جنسی منع کند و کم کم آن را متوقف کند بنابراین سبب کاهش بی میلی جنسی می شود پس هر چه سریع تر نسبت به دردی که دارید اقدام کنید تا بتوانید یک رابطه سالمی داشته باشید
عمده ترین علائمی که موجب درد هنگام آمیزش جنسی می شود شامل :

بارداری خارج از رحم

یائسگی

از آنجا که افزایش سن باعث کاهش هورمون استروژن می شود دیواره واژن نیز ضخیم تر می شود و محیط واژن خانم ها کمتر مرطوب می شود بنابراین باعث درد هنگام برقراری رابطه می شود.

خشکی واژن

واژن خانم ها بسیار حساس است که در حین آمیزش جنسی باید نکاتی را رعایت کرد تا اینکه موجب درد شدید نشود و خانم ها نیز مجبور نباشند آن همه درد را تحمل کنند بنابراین هنگام آمیزش جنسی آقایان باید به اندازه کافی برای همسرشان معاشقه داشته باشند تا دچار خشکی واژن نشوند چون همین خشکی واژن یکی از دلایل درد هنگام برقراری رابطه است یا اینکه می توانید از ژل های آمیزش جنسی یا روغن های مخصوص واژن استفاده کنید .

عفونت واژن

متاسفانه خانم ها بیشتر از آقایان در معرض عفونت قرار می گیرند پس حتما از ژل های بهداشتی استفاده کنید.استفاده از ژل های بهداشتی بیشتر برای خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد و توصیه می شود که هر دو روز یکبار یا نیم ساعت قبل از انجام رابطه جنسی محل واژن و مقعد را با این ژل شستشو دهند تا عاری از هر نوع عفونت و میکروب و ... شود و بعد از نزدیکی هم سریعا ادرار کنید و محیط واژن را شستشو دهید و به بهداشت جنسی خود توجه کنید تا همیشه سالم بمانید و سالم زندگی کنید.

بیماری های آمیزش جنسی

بیماری های آمیزش جنسی از انواع بیماری ها و عفونت هایی هستند که در طی برقراری رابطه جنسی منتقل می شود که متاسفانه بیشتر خنمها در معرض ابتلا به این بیماری ها هستند و هرچه بدن و سیستم ایمنی قوی تری داشته باشند سریع تر بهبود می یابند بنابراین باید از روش هایی مانند خرید کاندوم استفاده کنید تا کمتر در معرض ابتلا به این بیماری ها باشید.

نزدیکی خیلی زود بعد از زایمان

سعی کنید پس از گذشت سه الی چهار هفته بعد از زایمان ارتباط داشته باشید که البته این مدت هم باعث می شود دردی را تحمل کنید اما با گذشت کمتر از شش ماه کاملا بهبود مییابید و هیچ دردی احساس نمی کنید در نتیجه می توانید یک رابطه جنسی سالم و لذت بخشی را داشته باشید.

مشکلات مربوط به تخمدان مانند کیست های تخمدان

بسیاری از این دلایل ممکن است هیچ ضروریتی برای مراجعه به پزشک نداشته باشد و فقط با گذشت زمان برطرف شود مثلا همین خشکی واژن با معاشقه و ژل و ... برطرف می شود یا داشتن رابطه خیلی زود بعد از زایمان یا سایر عمل های جراحی با گذشت مدت زمانی کوتاه برطرف می شود و سعی کنید بیشتر برای مواردی که بسیار ضروریست و خودتان نمی توانید کاری انجام دهید به پزشک مراجعه کنید.

تحریک ناپذیری

تحریک پذیری در زنان نسبت به مردان مقداری مشکل تر و نیازمند زمانی بیشتر است چون خانم ها به طور ناگهانی نمی توانند به انجام رابطه جنسی بپردازند و در نهایت از آن لذت ببرند بلکه باید هم از نظر ذهنی و هم عاطفی احساسی آمادگی انجام این عمل را داشته باشند تا تحریک پذیری هایی که توسط همسر انجام می شود تاثیر گذار باشد.

دخول عمیق

خیلی وقت ها خانمهایی هستند که می گویند زمانی که با همسرم در ارتباط هستم و دخول عمیقی داریم درد بیشتری حس می کنم  که دلیل این درد ممکن است چرخش رحم باشد و بهترین پوزیشن در این هنگام این است که خانم در بالا قرار گیرد تا مجبور نباشد دردی را متحمل شود.

عوامل عاطفی

گاهی اوقات عوامل عاطفی زمینه ساز دردهای نزدیکی نی شوند مثلا اینکه نپذیرفتن شریک جنسی می تواند رابطه شما را دردناک تر کند و اینکه از نظر عاطفی و روانی آمادگی کافی برای انجام این عمل را ندارید.

درمان درد هنگام برقراری رابطه جنسی

همانطور که در بالا نیز ذکر شد بسیاری از این دردها هیچ نیازی به مراجعه پزشک ندارید و خودتان می توانید راهکارهایی برای آن کشف کنید اما بسیاری موارد دیگر هستند که کاری از دست خودتان برنمی آید و باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و پزشک نیز با کمک شما و همسرتان به این دردها پی می برد و راهکارهای درمانی یا عاطفی را توصیه می کند مثلا اینکه توصیه می کند که پوزیشن جنسی خود را تغییر دهید , برقراری ارتباط عاطفی بیشتر با همسر , پیشنوازی و معاشقه کافی و بسیاری مواردی از این قبیل .

ارسال نظر