عوارض خطرناک رابطه دهانی

متاسفانه امروزه  رابطه دهانی بسیار گسترده تر شده و خیلی از افراد هم در آن زیاده روی می کنند غافل از اینکه چه عوارض و خطراتی دارد که ما در این عنوان میخواهیم راجع به خطرات و مضرات سکس دهانی عناوینی را برای شما عزیزان تشریح کنیم.عوارض خطرناک رابطه دهانی

بسیاری از زوجین علاقه زیادی به تنوع و داشتن رابطه جنسی های متنوع و جدید دارند که یکی از این رابطه ها رابطه جنسی دهانی است رابطه دهانی یعنی تحریک کردن شریک جنسی خود از طریق عمل مکیدن , دهان و زبان است که معمولا در دوران نامزدی و عقد برای پیشگیری از بارداری و عدم پارگی بکارت آن را بیشتر انجام می دهند . به سکس دهانی که زن برای مرد انجام می دهد ، ساک زدن و به سکس دهانی که مرد برای زن انجام می دهد ، لیس زدن گفته می شود .رابطه دهانی اگر جایگزین رابطه جنسی شود ممکن است باعث انحرافات جنسی یا پارافیلیا شود بنابراین باید این نوع رابطه کنترل شود و فقط به مدت کوتاهی یا چند ثانیه ای فقط برای تحریک همسر خود یا به عنوان پیشنوازی و معاشقه انجام شود و به هیچ عنوان جایگزین رابطه طبیعی نشود اما در کل رابطه جنسی دهانی عوارض و خطراتی را به دنبال دارد که باید جدای از بحث لذت آن به فکر خطرات آن نیز باشید به عنوان مثال برخی از زوجین هستند که عمل مکیدن آلت تناسلی همسر خود را انجام می دهند و این مایع منی را قورت می دهند که خطرات و بیماری های منتقله بسیار زیادی را در پیش رو خواهند داشت و حکم خوردن مایع منی از نظر دین اسلام نجس و حرام می باشد چون دارای میکروب ها و عفونت های فراوانی است که از طریق آن وارد معده می شود و منجر به عفونت و آلودگی هایی در بدن می شود و اگر هم خواستید این رابطه را داشته باشید باید از کاندوم استفاده کنید کاندوم های خیلی نازک و کاندوم های طعم دار و کاندوم های میوه ای مناسب ترین نوع برای رابطه جنسی دهانی هستند اما توجه داشته باشید که از کاندوم های تاخیری و یا کاندوم های هارمونی و ... استفاده نکنید.

مطالب مرتبط : باورهای اشتباه درباره استفاده از کاندوم , انواع کاندوم و نحوه استفاده از آن

انواع بیماری های رابطه دهانی

عفونت

عفونت ها , باکتری ها و قارچ ها از طریق ترشحات واژن منتقل می شوند و زمانی که رابطه دهانی انجام شود ممکن است با این وجود آلت تناسلی همسرتان مقدار اندکی ادرار در آن باقی مانده باشد که منبع رشد باکتری ها است.

زونا

زونا از طریق انتقال پوست با پوست شایع است و رابطه جنسی هم عامل مهمی در انتقال آن است و در بیماری زونا اگر هم هیچ نوع زخم و آثاری روی بدن وجود نداشته باشید ممکن است باعث انتقال این بیماری نباشید که در واقع این طرز فکر اشتباهی است و زونا بیماری است که ممکن است خودتان هم از آن بی اطلاع باشید چون تاول های تبخالی هم نوعی زونا است .

سوزاک

سوزاک هم یک نوع عفونت است که از طریق رابطه دهانی منتقل می شود که متاسفانه ناحیه گلو و حلق انسان مکان مناسبی برای ایجاد و انتقال این بیماری است.

ایدز

بزاق دهان در حالت عادی باعث انتقال این ویروس نمی شود اما در صورت انجام سکس دهانی اگر درون دهان زخم یا خون باشد باعث انتقال این بیماری می شود.

خطرات ابتلا به سرطان و ویروس پاپیلوم انسانی در ناحیه گلو

این نوع ویروس هم موجب سرطان در ناحیه گردن می شود.

زخم در ناحیه دهان و لثه نیز می تواند خطر ابتلا به انواع عفونت ها را افزایش دهد .

شواهد موجود در در بسیاری از متون و حتی نقاشی های باستانی ، نشان می دهد که سکس دهانی پیشینه ای چند هزار ساله دارد و این نوع رابطه ، روش جدیدی برای آمیزش نیست به عنوان مثال در یک نقاشی دیواری متعلق به دوران امپراطوری روم ، مردی به تصویر کشیده شده است که توسط یک زن در حال تحریک از طریق آمیزش دهانی است.

علت لذت مردان از سکس دهانی

هنگامی که آلت تناسلی مردی از طریق سکس دهانی تحریک می شود عمل مکیدن سبب ایجاد فشار بر آلت مرد شده و این فشار خود سبب تجمع خون در بافت های آلت مرد می گردد که این وضعیت برای مردان بسیار لذت بخش و تحریک کننده شدید لذت جنسی خواهد بود که در این میان حرکت ورود و خروج آلت در دهان و فشار گرم لب ها بر آن لذت جنسی را افزایش می دهد .

علت لذت زنان از سکس دهانی

مکیده شدن لب های بیرونی آلت تناسلی زن در سکس دهانی موجب تحریک بیشتر و ارگاسم غیردخولی او خواهد شد بنابراین در زنانی که دچار خشکی واژن هستند سکس دهانی پیش از دخول سبب سهولت عمل دخول و تحریک موثرتر زن خواهد شد ، لذا برخی زنان به داشتن رابطه دهانی تمایل نشان می دهند .
و در نهایت این نکته را یادآور شویم که به جای روی آوردن به سکس دهانی و مبتلا شدن به عوارض خطرناک آن از رابطه جنسی طبیعی و دخول و سکس واژن و ... استفاده کنید تا هم لذت بیشتری ببرید و هم اینکه عوارض و خطرات جدی به دنبال ندارد.

ارسال نظر